Ceny za elektrickou energii nepatří mezi ty nejnižší a bohužel je trend takový, že spíše budou ještě růst. V takovém případě se dají dělat pouze dvě věci – buďto rezignujete a budete dál platit jak mourovatí, nebo se naopak budete snažit s tímto stavem něco udělat. Je jasné, že ceny asi dolů zatlačit nedokážete, ale co určitě zvládnete, to je nákup světelného zdroje v podobě LED žárovek a obecně světel. Opravdu jde o velice efektivní způsob, jak ročně ušetřit nejednu tisícovku a v případě velkých domácností nebo firem i mnohem více. Chce to jen se nebát udělat změnu.

žárovka

Investice, co se vyplatí

Hlavní brzdou pro LED žárovky je jejich cena, která skutečně nepatří mezi nejnižší. Samozřejmě, ani ostatní moderní zdroje světla nejsou kdovíjak levné, ale v tomto případě to může mnoha lidem případě už skutečně moc. Dát dvě stě korun za jednu žárovku se jen tak někdo nepřinutí. A to je pořád ta levnější varianta. Je možné pořídit si tento typ světla i za mnohem vyšší částky. To však už jsou obvykle speciální žárovky, které mají různé specifické vlastnosti typu zajímavější tvar nebo jiná barva světla.

světlo

Dlouhá výdrž

Výrobci doporučují pořídit si LED žárovky do každého pokoje. Samozřejmě, zní to jako laciná reklama, ale v zde se jedná o dobrou radu, kterou byste se měli řídit. Čím více budete mít těchto žárovek namontovaných, tím více ušetříte. Úspory samozřejmě dosáhnete i když si koupíte tři nebo čtyři žárovky, ale nebude taková, jakou byste možná očekávali. Vstupní investice sice není zrovna nejnižší, ovšem každá vynaložená koruna se vám vrátí zpátky několikrát, zvláště, pokud jste zvyklí doma hodně svítit. Sympatické navíc je, že jakmile si LED žárovky koupíte, bude trvat dalších několik let, než budete muset tento nákup uskutečnit znovu. Disponují totiž opravdu dlouhou životností, která může dosahovat až desítek tisíc hodin.