Nadměrné pocení se stává stále větším problémem a nejednou má na tom zásluhu přibývající stres dnešní doby. Proto je třeba nejprve zjistit příčinu nadměrného pocení. Kromě teplého počasí to může být psychické vyčerpání, úzkost, neuróza, hormonální poruchy, deprese či jiné onemocnění, například infekce.
I když nám pocení ztrpčuje život, je důležité. Reguluje se tak teplota těla, vylučujeme z těla sůl, zároveň nás chrání i před nechtěnými infekcemi. Při sportu, stresu, ale i pobytu v teplé nevětrané místnosti jsou potní žlázy aktivnější a pod pažemi mohou vzniknout nepěkné mokré a zapáchající kruhy, přestože jste použili deodorant. Vyzkoušejte proto domácí recepty, které vás tohoto problému zbaví.
naběračka se šalvějí
Pudr na dlaně
Dětský pudr je skvělá zbraň, která osuší ruce. Ve společnosti si ho prášit na ruce asi nebudete, ale alespoň v domácím prostředí. Stejně účinná je i jedlá sůl. Je to rychlý a účinný sušič mokrých dlaní. Pomůže i další trik. Ponořujte dlaně střídavě do studené a teplé vody. Tím, že ruce dáváte do odlišně teplých prostředí, úspěšně vám to stáhne cévy. Můžete si pomoci i tak, že do studeného koupele přidáte kostku ledu a osvěžující citron.
Bylinky
Osvědčenými bojovníky proti pocení jsou šalvěj a přeslička. Jejich výluhy, lázně nebo tinktury můžete používat na problémové partie. Čaj z nich navíc zklidňuje, čímž omezuje pocení z úzkosti a noční pocení.
pot na těle
S octem proti zápachu!
Složení jablečného octa si dokáže poradit s bakteriemi. Smíchejte ocet a vodu v poměru 2: 1. Do připravené tekutiny namočte kapesník a přetřete si ty části těla, kde se nejvíce potíte. Opatrní buďte, pokud jste čerstvě oholení, jste na nějakém místě mírně zranění nebo byť jen podráždění. Může se stát, že na citlivé pokožce se vám ranka zapálí. Nesmíte zapomenout ani na to, že tento ocet nemá příliš přitažlivou vůni, proto ho aplikujte spíše v domácím prostředí.
Opilé podpaží
Smíchejte vodku v poměru 1: 2 s vodou a potírejte ní potící se partie. Pokud tuto směs vlijete do nádoby s rozprašovačem, máte provizorní domácí deodorant.
 
Při pocení omezte:
Kofein zkuste hlavně v létě nahradit čajem, který vyrovnává teplotu v těle.

Jak zamezit nadměrnému pocení?
3.5 (70%)2